Aplikace botulotoxinu

Co jsou mimické vrásky?

Mimické, neboli dynamické vrásky vznikají z různých měnících se grimas našeho obličeje. Jsou to vůbec první vrásky, které se objeví na našem obličeji bez ohledu na náš věk když se mračíme, smějeme, mhouříme oči, špulíme rty nebo se třeba něčemu divíme. Samozřejmě že i stárnutí pokožky nese svůj podíl, které ale nemusí souviset přímo úměrně s přibývajícím věkem, ale podepisuje se na něm celkový životní styl a také působení UV záření a v neposlední řadě genetická výbava po předcích.

Tvorba vrásek je ovlivněna také typem pleti - suchá pleť obecně stárne mnohem rychleji než mastná.

Jak se jich zbavit?

Snadná pomoc: botulotoxin!

Jeho aplikace je rychlá a k pokožce šetrná. Zákrok je časově zcela nenáročný a minimálně bolestivý.

Estetická medicína se s botulotoxinem přátelí už víc než dvacet let. My neurologové jej používáme ještě déle k léčbě vybraných neurologických onemocnění.

Snad nejdůležitějším plusem při odstranění mimických vrásek je jeho velice rychlý účinek. Účinná látka botulotoxin A totiž přeruší spojení mezi nervem a svalem a tím svalu zabrání v tom, aby se smršťoval pokaždé, když například při smíchu přimhouříme oči nebo se zakaboníme. Mimické vrásky se tedy pak vůbec netvoří.

Účinek botulotoxinu ovšem není trvalý. Znehybněná nervosvalová spojení se průběžně obnovují, proto je třeba botulotoxinové injekce po 3 až 6 měsících zopakovat.

Každý z nás má trošičku jiný nástup účinku / 4-10 dní / a jinak dlouhou účinnost, každý si vyladíme své aplikační schéma.

Výhoda metody: změna obličeje je vratná - pokud vám zákrok nevyhovuje, časem se vám vaše vrásky vrátí

Nevýhoda medoty: aplikace je nutno opakovat ( intervaly se však prodlužují )

Připadají vám moje informace stručné? Potom doporučuji navštívit www.zivotbezvrasek.cz